wersja polskawersja polska
     Powersport > Wydarzenia specjalne > Specjalne > "Bieg 7 Dolin" dla ultratwardzieli 10 września 2011
poprzednim miesiącu styczeń 2015 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4
week 2 5 6 7 8 9 10 11
week 3 12 13 14 15 16 17 18
week 4 19 20 21 22 23 24 25
week 5 26 27 28 29 30 31

Logowanie"Bieg 7 Dolin" dla ultratwardzieli 10 września 2011

Specjalne
Bieg 7 Dolin - wydarzenie sportowe100 km zmagań po górskich szlakach, 4480 m różnicy wysokości, kilkanaście godzin w ciągłym biegu, nieprzewidywalne warunki pogodowe i wysiłek ponad ludzkie możliwości - to wszystko czeka uczestników „Biegu 7 Dolin” podczas II Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego.

„Bieg 7 Dolin” odbędzie się w ramach Festiwalu Biegowego już po raz drugi. Wiodąca górskimi szlakami Beskidu Sądeckiego 100 kilometrowa trasa jest wyjątkowo wymagająca, z licznymi podbiegami i zbiegami. Start i meta biegu zlokalizowane będą na deptaku w Krynicy. Następnie zawodnicy pobiegną między innymi przez Rytro, Piwniczną, Wierchomlę oraz Bacówkę nad Wierchomlą, gdzie znajdować się będą punkty pomiaru czasu. Szczegółowa trasa biegu dostępna jest na stronie internetowej Festiwalu Biegowego. Dla sześciorga uczestników z najlepszymi wynikami oraz dla trzech kobiet, które jako pierwsze przekroczą linię mety, organizatorzy imprezy przygotowali nagrody pieniężne.
Podczas poprzedniej edycji Festiwalu Biegowego do udziału w ultramaratonie zgłosiło się sto osób. Zwycięzca pokonał dystans 100 km w czasie 11 godzin 17 minut i 55 sekund. W tym roku organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 3 razy więcej biegaczy. Jednym z nich będzie Jan Goleń, ambasador Festiwalu Biegowego, który po raz drugi weźmie udział w krynickim ultramaratonie.
- „Bieg 7 Dolin” będzie moim dziesiątym ultramaratonem. Pokonanie w górach dystansu 100 km to ekstremalny, kilkunastogodzinny wysiłek, ale dzięki temu jest to bardzo kuszące wyzwanie – mówi Jan Goleń. Ukończenie jednego z najtrudniejszych biegów w Polsce daje niesamowitą satysfakcję. Mam nadzieję jej znowu doświadczyć i poprawić zeszłoroczny rezultat. Czy się uda? Zależy głównie od pogody. Cieszę się, że z roku na rok powiększa się grono uczestników górskich ultramaratonów, a bardzo dobrze zorganizowany „Bieg 7 Dolin” staje się coraz popularniejszy – dodaje Jan Goleń.
W tym roku „Bieg 7 Dolin” stanowi jednocześnie eliminację do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Osiągając metę w Krynicy Zdroju, zawodnicy jednocześnie zyskają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB.
Bieg rozpocznie się w sobotę 10 września o godzinie 3 nad ranem. Limit czasu na pokonanie trasy to 19 godzin.

W ramach Festiwalu rozegrane zostaną następujące konkurencje:

Bieg 7 Dolin - najdłuższy i najtrudniejszy bieg Festiwalu na dystansie 100 km górskimi szlakami Beskidu Sądeckiego. Trasa jest niezwykle górzysta, z licznymi podbiegami i zbiegami. Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale, a sześciu najlepszych otrzyma nagrody pieniężne (zwycięzca aż 10 tys. zł). Bieg ultramaratoński Festiwalu Biegowego w tym roku stanowi jednocześnie eliminację do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Rozpocznie się on w sobotę 10 września o godzinie 3.00 nad ranem.

Koral Maraton - start i meta biegu wyznaczone są w jednym miejscu - na Deptaku Krynickim przed Starym Domem Zdrojowym. Nagrodą główną w Koral Maratonie jest Fiat 500. Samochód otrzyma zwycięzca, który jednocześnie uzyska czas poniżej 2:25:00. Jeśli mu się to nie uda, samochód zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy ukończą maraton. Koral Maraton rozpocznie się w niedzielę, 11 września 2011 roku o godzinie 9.00.

Życiowa Dziesiątka TAURONA – bieg na dystansie 10 km rozpocznie się w sobotę 10 września o godzinie 12.00 na Deptaku Krynickim. Meta znajduje się na rynku w Muszynie. Trasa posiada oficjalny atest PZLA. W ramach „Życiowej Dziesiątki TAURONA” odbędą się:, Mistrzostwa Polski Masters na dystansie 10 km, Bieg Pracowników ZUS, Bieg Akademicki dla studentów oraz Finał Ligi Festiwalu Biegowego.

Bieg na Jaworzynę – bieg górski na trasie o długości 2600 metrów wzdłuż kolejki gondolowej na Jaworzynę. Bieg rozpocznie się w sobotę, 10 września o godzinie 10.00 w Krynicy Zdrój, przy dolnej stacji kolejki.

Biegi Deptaka – 8 rekreacyjnych biegów dla dzieci i młodzieży, które będą organizowane na trasach o różnej długości (420 m, 600 metrów, 1000 metrów) i w różnych kategoriach wiekowych. W ramach biegów odbędzie się również Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet na dystansie 1000 metrów.

Giełdowa Mila – otwarty bieg na dystansie 1609 metrów. Wystartuje w niej między innymi Michał Bartoszak - posiadacz najlepszego wyniku w historii polskiej lekkiej atletyki na dystansie 1609 metrów, rekordzistą trasy w wyścigu Congress Avenue Mile w Austin gdzie w 1992 roku pobiegł milę w 3:47,80! To do dziś najszybciej pokonana mila na amerykańskiej ziemi na atestowanej trasie. Bieg odbywa się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych.

Bieg Kibica – seria biegów przeznaczona dla dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe. Biegi rozpoczną się w niedzielę 11 września o godzinie 15.00 na Deptaku Krynickim.

W ramach festiwalu zorganizowane zostaną również konkurencje „Najszybsza rodzina w Polsce” oraz „Najszybsza firma w Polsce”, która ma na celu wyłonienie najbardziej rozbieganej firmy w kraju.

Partnerami Festiwalu Biegowego są m.in. TAURON (partner główny Festiwalu Biegowego), KORAL, Grupa MASPEX i Jansport. Oficjalnym sponsorem pomiaru czasu jest TIMEX. Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie i Fundusz Wyszehradzki. Partnerem medycznym Festiwalu jest Carolina Medical Center.

Zasady rejestracji:
Uczestnicy mogą rejestrować się na poszczególne biegi, wypełniając formularz aplikacyjny na stronie www.festiwalbiegowy.pl lub pocztą na adres: 00-382 Warszawa, ul. Solec 85/33. Termin rejestracji elektronicznej upływa 6 września 2011 roku. W dniach od 9 do 11 września możliwa jest rejestracja bezpośrednio w Biurze Zawodów Festiwalu Biegowego, które mieści się w kinie „Jaworzyna” przy ul. Piłsudskiego 8 w Krynicy-Zdrój.

Biuro zawodów będzie otwarte:
Piątek, 9 września - godz. 16.00 - 22.00
Sobota, 10 września - godz. 8.00-19.00
Niedziela, 11 września - godz. 8.00-15.00

Dojazd:
Organizator zapewnia transport zawodników w trakcie Festiwalu Biegowego na trasie Krynica-Zdrój - Muszyna.


Forum „Sport Zdrowie Pieniądze”:

Festiwal Biegowy to nie tylko zawody sportowe, ale także spotkania ze znanymi sportowcami i zaproszonymi gośćmi. W ramach imprezy odbędzie się konferencja Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. W czasie poszczególnych paneli tematycznych będą oni dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z przełamywaniem barier, poszukiwaniem motywacji do ciężkiego treningu i sposobami osiągania wyznaczonych celów. Wszystkie panele i spotkania odbędą się w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy-Zdrój w dniach 10-11 września. W Forum „Sport Zdrowie Pieniądze” wezmą udział m.in.:

•    Irena Szewińska – najwybitniejsza polska lekkoatletka w Polsce, wielokrotna medalistka olimpijska
•    Adam Giersz – Minister Sportu i Turystyki
•    Paco Borao - Vice Prezydent Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych i Maratonów, wieloletni Dyrektor Maratonu i Pół-Maratonu w Walencji/ Hiszpanii
•    Małgorzata Sobańska - rekordzistka Polski w maratonie (2:26,08), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996) i w Atenach (2004)
•    Anna Pawłowska-Pojawa - maratonka, znana popularyzatorka biegania
•    Jerzy Skarżyński - czołowy polski maratończyk, reprezentant Polski, trener, autor wielu książek o bieganiu
•    Marek Kamiński - podróżnik, zdobywca bieguna Południowego i Północnego
•    Michał Bartoszak – 6-krotny mistrz Polski w biegach na 5000 m, 3000 m z przeszkodami i w biegu przełajowym  
•    Roman Polko - maratończyk, były dowódca jednostki specjalnej GROM i były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
•    Piotr Pustelnik - alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum
•    Tomasz Brzeski - mistrz świata w Nordic Walking
•    Jacek Krawiec - prezes PKN ORLEN SA i miłośnik biegania, były Mistrz Polski Juniorów w biegach długodystansowych oraz reprezentant Polski seniorów
•    Grzegorz Sudoł - srebrny medalista mistrzostw Europy w chodzie sportowym, dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004 i Pekin 2008), uczestnik mistrzostw świata


Festiwal Biegowy


 


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Wrzuć na:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon 
stat4u