---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Catering to nie gastronomia zakazana przy odliczaniu VAT

Podatki od imprez firmowychCzasem drobne niuanse słowne mają ogromne znaczenie przy interpretacji oraz stosowaniu prawa podatkowego. Niezbyt ścisłe określenie w przepisach definicji lub wskazanie na pewnego rodzaju zjawisko, wpływa na rozliczenie podatkowe określonych czynności.

W przypadku odliczenia VAT od zakupionych usług związanych z przygotowaniem posiłków sprawa jest prosta. Ustawa wyraźnie wskazuje, że zakaz odliczania podatku dotyczy gastronomii. Katering natomiast nie został wyszczególniony. Nie powinno być żadnych wątpliwości, że serwowanie posiłków w lokalu klienta lub organizacja przyjęć jest oddzielną usługą od gastronomii. Żeby nie było wątpliwości można sięgnąć do PKWiU, która wyróżnia te dwie czynności w oddzielnych ugrupowaniach. Na całe szczęście nie ma tu pola do popisu dla karkołomnych wykładni przepisów. Ale jest możliwość interpretacji dotyczącej odliczenia VAT od konsumpcji alkoholu związanego z korzystaniem z kateringu. Oczywiście pod warunkiem, że nie stanowi to gastronomii, a na fakturze wykazana zostanie całość usługi. I to może stanowić powód do polemiki z organami podatkowymi.

Bogdan Świąder
doradca podatkowy, prawnik

 

źródło: e-doradca.pl
 

Oferta POWER

 • Imprezy firmowe

  Imprezy firmowe

  Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

  Read More
 • Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

 • Wydarzenia specjalne

  Wydarzenia specjalne

  Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

  Read More
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd