---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Biegun Zimna 2014 edycja druga /31.01.-2.02.2014/ Puszcza Borecka

 

Biegun Zimna 2014Ekstremalny biwak Zimowych Ludzi w prawdziwie dzikiej puszczy. Po raz drugi w Puszczy Boreckiej spotkają się traperzy, indianiści, harcerze, przyrodnicy, miłośnicy survivalu, maszerzy, narciarze, fotograficy i wszyscy ci, którym zimno nie przeszkadza we wszelkiej zimowej aktywności. Impreza nawiązuje do starej tradycji, znanej z różnych miejsc w świecie, gdzie wczesną wiosną do osiedli ściągali traperzy i ludzie gór by handlować, bawić się i rywalizować w różnych oryginalnych konkurencjach.


Jest to jedyne takie miejsce w kraju, gdzie można się spotkać, uczyć i bawić  w tak licznym i różnorodnym  gronie Zimowych Ludzi.
Dlaczego Biegun Zimna w Puszczy Boreckiej? – bo to jedna z najdzikszych puszcz w Polsce : znajdziecie tu liczne tropy wilków, żubrów, rysi, a najlepsi zobaczą je na żywo; to tu w roku 1929  (9 lutego) odnotowano oficjalną najniższą temperaturę na obecnych ziemiach polskich (-42,2°C).

Drugi Biegun Zimna to jeszcze bogatszy program, specjalistyczne biwaki: traperski, eskimoski, indiański, harcerski, miasteczko namiotowe, miejsce dla nocujących w autach, a także „Igloo –hotel” ( w namiotach i igloo).

Ramowy program:

30.01.2014 Czwartek
Dzień dla mieszkańców polany (zamknięty dla gości z zewnątrz).
Budowa wioski
Możliwość przyjazdu wcześniejszego dla uczestników ceniących sobie spokój. Program indywidualny uczestników.
Dobowy trening-rajd  psich zaprzęgów na dystansie 200km.

31.01.2014 Piątek

Dzień dla mieszkańców polany (zamknięty dla gości z zewnątrz)
Budowa wioski c.d. Program indywidualny uczestników.                                                      
19:00 ognisko z muzyką

1.02.2014 Sobota

6:00-12:00 Zajęcia  i wyprawy terenowe (wcześniejsze zapisy)
- maszerskie (dystans 50 km)
- przyrodnicze                  
- fotograficzne                                                                                                                
- narciarskie
12:30 – 15:30 Zajęcia na polanie (otwarte dla gości i zwiedzających) M.in.- zajęcia w biwakowiskach,  zabawy eskimoskie i budowanie igloo, pokazy rekonstrukcyjne w wiosce  traperskiej,  przejażdżka psim zaprzęgiem, kręcioła,  zjazdy na workach i oponach, zabawy dla dzieci,  traperski konkurs kulinarny (kategoria – dorośli),  gry terenowe,  prezentacje firm outdoor,
14:30 TURNIEJ DRWALI (w parach), stoiska handlowe (tylko produkty w „temacie” i regionalne). 
18:00 Podsumowanie wypraw porannych (m.in. ogłoszenie najlepszego zdjęcia dnia) Spotkanie z niezwykłymi pasjonatami północy… bliższe informacje później)

2.02.2014 Niedziela
6:00-12:00 Zajęcia i wyprawy terenowe (wcześniejsze zapisy)
- maszerskie (dystans 50 km)
- przyrodnicze                  
- fotograficzne                                                                                                                
- narciarskie
12:30 – 15:30 Zajęcia na polanie (otwarte dla gości i zwiedzających) M.in.- zajęcia w wioskach: eskimoska, harcerska,  zabawy eskimoskie i budowanie igloo, pokazy rekonstrukcyjne w wiosce  traperskiej,  przejażdżka psim zaprzęgiem, kręcioła,  zjazdy na workach i oponach, zabawy dla dzieci,  traperski konkurs kulinarny (kategoria – dorośli),  gry terenowe,  prezentacje firm outdoor,  stoiska handlowe (tylko rzeczy w „temacie” i produkty regionalne), eliminacje do TURNIEJU TRAPERSKIEGO.
14:00 TURNIEJ TRAPERSKI (młodzież (12-17lat) – kategorie: dziewczęta, chłopcy, dorośli (od 18 lat) – kategorie: kobiety, mężczyźni. Turniej jeszcze trudniejszy niż w pierwszej edycji, dodatkowe konkurencje (m.in. siłowe).  Nie będzie łatwo…
16:00 Podsumowanie wypraw porannych (m.in. ogłoszenie najlepszego zdjęcia Bieguna Zimna), ogłoszenie wyników turnieju traperskiego, zakończenie imprezy.

3.02.2014 Poniedziałek

Demontaż biwakowiska.
Trening psich zaprzęgów – 200 km.

 

Terminy rezerwowe ( w razie złej pogody i braku śniegu): 7-9.02.,14-16.02.2014.


Organizator:

Informacje szczegółowe: www.biegnacy-wilk.pl, www.facebook/biegunzimnaInformacje dodatkowe dla uczestników:

Kontakt do organizatora Bieguna Zimna (Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk) – m.in. zgłoszenia, zapytania, sponsoring, media: 0604 29 29 97, biegnąTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przed imprezą organizatorzy będą kontaktowali się tylko poprzez listę mailingową (zapraszamy do zgłaszania się) i n/w strony internetowe.
Strony obsługujące imprezę:  informacje szczegółowe: www.biegnacy-wilk.pl, www.facebook/biegunzimna - bardzo dziękujemy za pomoc w promowaniu imprezy – szczególnie w środowiskach, dla których jest adresowana (survival, harcerze, maszerzy, traperzy i ludzie gór, przyrodnicy, narciarze biegowi, fotograficy,..).

Odpłatność

Ponieważ impreza nie jest dotowana i nie jest komercyjna – należy liczyć się z odpłatnościami. Pracujemy aby były one jak najniższe, pokrywające tylko koszty. Odpłatność wynosić będzie:  osoby indywidualne-60 zł/osobę, grupowe ( i rodzinne powyżej 3 osób) 30 zł/osobę. Uczestnikom biwaku w ramach odpłatności zapewniamy: dostęp do drewna, pamiątkowy znaczek, 50%-owy rabat na wszystkie atrakcje i zajęcia płatne, rabat na wyżywienie, program, ubikacja, ubezpieczenie podstawowe.

Zakwaterowanie Biegun Zimna 2014
Generalnie zasadą imprezy jest „każdy radzi sobie sam”. Planowane jest  stworzenie specjalnego hoteliku –„ Igloo-hotel” z noclegami w namiotach i igloo. Liczba miejsc będzie ograniczona, a zyski ze sprzedaży posłużą drużynie harcerskiej do zakupu umundurowania i organizacji obozu letniego.
Planowane jest zorganizowanie miejsc biwakowych dla poszczególnych grup uczestników: traperzy-tradycjonaliści, harcerze, miasteczko namiotowe, wioska indiańska, obozowisko maszerów z psami, caravaning.

Program
Oprócz programu ogólnego jest możliwość realizacji programów indywidualnych, w ramach obozowisk, itd.. ZAPRASZAMY DO TAKIEJ AKTYWNOŚCI. Koordynacja działań i wniesienie ich do oficjalnego programu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Oczywiście jest możliwość realizowania programów odpłatnych.
Sprzedaż na polanie. Wszelkie formy sprzedaży powinny być ustalone z organizatorem.

Informacje na polanie
Podczas trwania imprezy na polanie będzie funkcjonował „obwoływacz”, który własnym głosem i sposobem będzie przekazywał wszelkie ogłoszenia i informacje. Dobrym zwyczajem jest udzielanie mu za to gratyfikacji.

Dojazd
Dokładne miejsce biwakowiska zostanie podane w grudniu. Będzie ono tak usytuowane, że mieszkańcy polany będą mogli zostawić auto na wyznaczonym parkingu (także strzeżonym w niedalekim gospodarstwie). Na polanie (oprócz caravaningu) auta nie będą mogły przebywać. Dla gości odwiedzających polanę będzie zorganizowany parking w niedalekiej odległości od miejsca akcji.  Będzie obowiązywał zakaz penetrowania terenu puszczy samochodami, quadami etc.. Uczestnicy przybywają do Puszczy Boreckiej aby ją poznawać w sposób aktywny, na własnych nogach. Widok aut pozostawmy dla miast…

Zasady pobytu na polanie
Na polanie nie pozostawiamy jakichkolwiek śmieci i trwałych śladów. Wszystkie odpady należy zabrać ze sobą. Osoby palące nie pozostawiają w ziemi niedopałków (należy je gromadzić w specjalnym miejscu, a następnie wywieźć z lasu). Na imprezie nie używamy opakowań jednorazowych.
Nie nadużywamy alkoholu.
Nie używamy jakichkolwiek sprzętu radiowo-magnetnetofonowego. Staramy się unikać powodowania nadmiernego hałasu, a nocą dbamy o bezwzględną ciszę.  Wszyscy jedziemy tam po to aby kontemplować przyrodę i jej dźwięki, a nie miejski hałas.
Staramy się nie utrudniać zadań dla organizatorów, a wszelka pomoc będzie bardzo mile widziana.

Wolontariat
Zapraszamy do wzięcia udziały w imprezie w charakterze wolontariusza.     Zgłoszenia: biegnąTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyżywienie

Każdy organizuje je na własną rękę. Mile widziane są wszelkie tradycyjne metody – ogniska.
Dla chętnych będzie zorganizowana odpłatna jadłodajnia, gdzie będzie można zamówić posiłki – informacje później.

Dostęp do wody

Puszcza zapewni wodę bieżącą w swoim strumieniu. Można z niego korzystać pod warunkiem nie stosowania żadnych detergentów. Wszelkie mycie w bezpiecznej odległości od brzegu strumienia.

Toalety

Toi-toi,… choć brzydkie to i do lasu nie pasujące…

Sprzęt indywidualny, który się zawsze przyda
Siekiery, dobre noże, piły do drewna, szufle do śniegu, saperki i szpadle, łańcuchy do kół, sanki i wszystko na czym można zjeżdżać z góry, narty, pulki, super cieple śpiwory i karimaty, bardzo ciepłe i wygodne stroje – szczególnie buty, zapałki, zapalniczki, świeczki, latarki nagłowne, środki opatrunkowe.

Opieka zdrowotna
Generalnie każdy powinien być samowystarczalny. Na polanie będzie tylko jeden ratownik medyczny, uczestnicy biwaku będą ubezpieczeni. Dlatego – należy szaleć bezpiecznie…

Osoby porządkowe
Na biwaku będzie funkcjonowała wolontariacka służba porządkowa, dyskretnie nadzorująca przestrzeganie zasad.

Zwierzęta na polanie
Obowiązuje zasada – wszystkie psy powinny być non stop na uwięzi. Nie zabierać ze sobą… kotów i innych „wiewiórek” (choć to fantastyczne zwierzęta… ale wśród tak dużej ilości psów mogą czuć się lekko dyskomfortowo…). Każdy odpowiada za szkody spowodowane przez własne zwierzęta.
Wszystkie psy powinny być odrobaczone przed imprezą. Nie zabieramy ze sobą zwierząt chorych.Zapraszamy do zgłaszania się na Biegun Zimna 2014


Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk

Oferta POWER

 • Imprezy firmowe

  Imprezy firmowe

  Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

  Read More
 • Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

 • Wydarzenia specjalne

  Wydarzenia specjalne

  Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

  Read More
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd