---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Freeride / Freesking / Wyjazdy narciarskie z lotem helikopterem dla firm - Heliskiing - Włochy. Wyjazdy ekstremalne dla firm

 

Freeride/ Freesking - Wyjazdy ekstremalne dla firmHeliskiing za tą tajemnicza nazwą kryje się jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami w puchu, z dala od wielkich ośrodków, bez czekania w kolejkach do wyciągów  i bez powtarzania zjazdu tą samą trasą. Heliskiing to pełna wolność, satysfakcja i najlepszy puszysty, dziewiczy śnieg na naszej planecie. Główną atrakcją, oczywiście oprócz zjazdu jest przelot helikopterem na szczyt-punkt startu wycieczki.

 

Wyjazdy ekstremalne dla firm

Za prekursora heliskiingu uważa się austriackiego instruktora i przewodnika górskiego Hansa Gmosera, który już ponad 35 lat temu wymagającym narciarzom zaproponował wyloty helikopterem w paśmie Bungaboo w Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie.
Heliskiing stawał się coraz bardziej popularny w Kanadzie, Europie, Stanach Zjednoczonych i w Nowej Zelandii. W Europie w organizacji heliskiingu specjalizują się Szwajcarzy ale organizują go też w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Turcji oraz na Kaukazie w rejonie Elbrusa i w Himalajach. Zabroniony jest za to we Francji. W odległości 5-15 minut lotu z wybranych ośrodków znajdują się precyzyjnie określone punkty, w których może bezpiecznie wylądować helikopter. Miejsca w których lądują helikoptery są z reguły na uboczu, chodzi o to by lecąca maszyna nie spowodowała lawiny na stoki i ośrodki narciarskie. Zorganizowane imprezy heliskiing ze względów bezpieczeństwa zawsze odbywają się pod opieką instruktora-przewodnika znającego doskonale teren wyprawy.
Napewno nie jest to tani i ogólnie dostępny rodzaj narciarstwa, ale z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń
Większość narciarzy i snowboardzistów mówi o heliskiingu z podziwem przemieszanym z odrobiną lęku. Kojarzą go z jazdą po niedostępnych, stromych stokach, skokami ze skalnych występów, jazdą między lawinami. Taki obraz pozostaje po obejrzeniu narciarskiego wydania programu o sportach ekstremalnych. A przecież nie ma nic bardziej mylącego! Trasy możemy dobrać do różnych poziomów zaawansowania grupy.

Heliskiing to śnieg, śnieg i jeszcze raz śnieg. To jazda w puchu lżejszym od pierza i tak głębokim, że można się w nim zapodziać po głowę; to narciarstwo wśród dziewiczej przyrody, na nietkniętych stokach, bez potrzeby czekania w kolejkach i bez powtarzania jakiejkolwiek trasy! Heliskiing to niczym nieskrępowana wolność i pełnia satysfakcji. Dla narciarza lub snowboardzisty nie ma odczucia porównywalnego do wyznaczania pierwszego śladu na nietkniętym stoku.
Większość heli-skiing jest w Val d'Aoste: Val Grisenche (9 Doliny) - La Thuile i Monte Rosa (4633m).
Resort Monterosa Ski /Włochy/ oferuje wszystko co najlepsze w narciarstwie alpejskim. 180 km tras narciarskich (w tym 40 km sztucznie naśnieżanych) na wysokości od 1387 do 2971 m n.p.m. Trasy połączone są systemem wyciągów narciarskich, co umożliwia poruszanie na nartach po całym kompleksie bez konieczności korzystania ze skibusów. Wyśmienite warunki śniegowe podczas całego sezonu zimowego od końca listopada do maja to gwarancja wakacji narciarskich z najwyższej półki.


freesking_freeride_heliskiing_wyjazdy_na_narty_z_przelotem_helikopterem_dla_firm-(1)
freesking_freeride_heliskiing_wyjazdy_na_narty_z_przelotem_helikopterem_dla_firm-(10)
freesking_freeride_heliskiing_wyjazdy_na_narty_z_przelotem_helikopterem_dla_firm-(11)
Load MoreMonterosa Ski to największy w Alpach obszar narciarski do jazdy poza trasami. Wyprawy helikopterem po dziewiczych polach lodowcowych to prawdziwa przygoda. Tutejsze niezmierzone połacie śniegu to jedne z najlepszych terenów Heliskiingu na świecie. 3 doliny (Ayas, Gressoney i Alana) oraz kilka małych romantycznych typowo włoskich miejscowości takich jak Champoluc, Gresoney Saint Jean, Gressoney La Trinite i Alagna to prawdziwa gratka dla miłośników gór, szukających ucieczki od zatłoczonych, znanych kurortów zimowych.
Monterosa jest regionem elitarnym i prestiżowym w związku z tym nie należy do najtańszych. To rejon dla osób uwielbiających długie, rewelacyjnie przygotowane trasy oraz miłośników jazdy poza wytyczonymi szlakami. Ze względu na ochronę przyrody i związaną z tym niezbyt dużą infrastrukturę hotelową nie ma tutaj tłumów narciarzy nawet w wysokim sezonie a miejscowości zachowują swój kameralny charakter.
Monterosa Ski to oferta specjalna dla tych, którzy byli prawie wszędzie. Do tego fantastycznego królestwa zimy dotarło do tej pory niewielu Polaków, gdyż większość osób przybywając do doliny Aosty wybiera bardziej skomercjalizowany i promowany region Cervinii.
Wyjazdy ekstremalne dla firm tylko z firmą Powersport

Oferta POWER

 • Imprezy firmowe

  Imprezy firmowe

  Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

  Read More
 • Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

 • Wydarzenia specjalne

  Wydarzenia specjalne

  Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

  Read More
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd