---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Afryka Nowaka

Afryka Nowaka  02"...zdawałem sobie sprawę, że przedsięwzięcie jest nie tyle śmiałe, co szalone, chęć poznania Afryki była jednak zbyt wielka, bym mógł się jej oprzeć..." *

 

Kazimierz Nowak

 Rowerowa wyprawa szlakiem Kazimierza Nowaka


Afryka Nowaka - 01
Afryka Nowaka - 02
Afryka Nowaka - 03
Afryka Nowaka - 04
Afryka Nowaka - 05
Afryka Nowaka - 06
Afryka Nowaka - 07
Afryka Nowaka - 08

Misja wyprawy

…najpierw sąsiad, później dom-najpierw towarzysz, później droga.

Z Trypolisu w północnej Afryce do Przylądka Igielnego na jej południowym krańcu i ponownie na północ do Algieru, nad Morzem Śródziemnym - oto trasa tej ekscytującej i ciężkiej rowerowej wyprawy. Ekipa wiernie odtwarza szlak Kazimierza Nowaka, czyli podróżuje rowerem, pociągiem (300 km), statkiem, konno (3 000 km), czółnem, pieszo i na wielbłądzie.

- 40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża.

- 24 etapy o długości ok. 1 500 –1 800 kilometrów miesięcznie. 18 państw.
W latach 1931-1936, jako pierwszy człowiek na świecie trasę tę pokonał w samotnej wyprawie Kazimierz Nowak - "tytan stalowego hartu i potentat niezłomnej woli". Jego niezwykły wyczyn nigdy nie został należycie doceniony.
Wyprawą grupa chce przypomnieć o tym niezwykłym człowieku i jego podróży. Chce propagować postać i dokonania Kazimierza Nowaka w kraju i za granicą. Mają nadzieję, że tą wyjątkową wyprawą zwrócą uwagę na jego osiągnięcia i zapewnią należne miejsce wśród najwybitniejszych podróżników i odkrywców.

W relacjach ze swojej wyprawy Nowak bardzo dużo uwagi poświęcał ludziom. Podczas gdy cały świat widział w Afryce głównie kolonie i bogactwa naturalne, Nowak dostrzegał przede wszystkim człowieka i problemy społeczne. Dopiero dzisiaj, w obliczu współczesnych kryzysów dotykających Afrykę, widać wizjonerstwo i mądrość takiej oceny.

Podróż "po latach" uczestnicy chcą podporządkować właśnie zainteresowaniu ludźmi. Nie wyruszają na Czarny Ląd po to żeby oglądać, lecz żeby poznawać. Chcą przeżywać miejsca, do których dotrą. Kazimierz Nowak pokazał, że dysponując podstawową wiedzą o kulturze i mentalności napotkanych ludzi i traktując ich z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi można zjednać ich życzliwość. Pomoc, na którą liczą ze strony napotkanych ludzi będzie niezbędnym warunkiem sukcesu wyprawy. Mottem podróży będzie afrykańskie przysłowie: najpierw sąsiad, później dom - najpierw towarzysz, później droga. Uczestnicy wierzą, że dzięki takiemu podejściu szczęśliwie pokonają całą trasę, którą zakończą w Algierii.

Cele wyprawy:

 • Promocja osoby Kazimierza Nowaka i jego dokonań na arenie międzynarodowej. Warto pokazać światu, że przed wojną był człowiek, który w niecodzienny sposób, jak na tamte czasy,  myślał o Afryce, jej mieszkańcach i odkrywał Czarny Ląd.
 • Hołd i popularyzacja w Europie i Afryce osoby wielkiego, polskiego, nieustraszonego podróżnika.
 • Kontynuacja dzieła reporterskiego Kazimierza Nowaka a także Ryszarda Kapuścińskiego - zbieranie i aktualizowanie informacji o Afryce – w 2010 roku mija prawie 80 lat od wyprawy Nowaka (1931-36) oraz 50 lat po 1960 roku, w którym,17 państw afrykańskich dekolonizowało się – Afryka stała się "niepodległa".
 • Działalność wspierająca społeczności lokalne.
 • Popularyzacja roweru jako idealnego środka lokomocji oraz turystyki rowerowej.
 • Popularyzowanie Afryki - jej piękna, różnorodności, tempa i prostoty jako alternatywy dla globalizacji i komercjalizacji świata.

 

Przykładowy opis etapu - wyprawy rowerowe - Afryka Nowaka

"Ku granicy oceanów, czyli poszukiwacze złota i diamentów"
Uczestnicy: 4 osoby
Termin: 28.08 – 02.10.2010 (cały projekt zakończy się w 2011 roku)
Trasa: Johannesburg – Przylądek Igielny (ok. 1700 km)
Opis etapu:

Ziemia złotego szaleństwa przygody wśród ludzi, którzy muszą przetrwać wszystko…**
Nasz etap rozpoczniemy 28 sierpnia 2010 w Johannesburgu. Kazimierz Nowak określił go  afrykańskim śmietnikiem złota, a  podobno, gdzie złoto, tam z niem w parze iść musi wyzysk, tam musi być nędza i zbrodnia…*  Chwilę później złoto zamienimy na najlepszego przyjaciela kobiety – diamenty. Znajdziemy się w ogniu zimnych promieni, w Kimberley, krainie diamentowych wulkanów, diamentowych pól i diamentowego piekła.

Kraj, w którym ludzie wiatrem żyją…** - przemierzmy południowy skrawek pustyni Kalahari – kraj, gdzie ludzie i zwierzęta zawdzięczają życie tylko wiatrom, które stale wieją…*  Czekają nas tam zapewne mroźne noce, a być może i przecudowne wieczory, kiedy mleczne światło księżyca wysrebrzy pustynię i zmieni ją w krainę czaru, bajkę czarowną, której opowiedzieć nie sposób.* Taką właśnie mamy nadzieję ją widzieć, przeżyć i poczuć!

Cudowne,  dzikie góry*  – bo oto przed nami trudna, ale jakże piękna przeprawa - Wielki Zwartberg (Góry Czarne) - góry, jak pisał Nowak: bezludne zupełnie, nagie prawie… a co osiągnę jeden zda się szczyt widać dalej biegnąca drogę pod górę jeszcze bardziej stromą..*  Jak już pokonamy ten odcinek, nie ulegając pokusie rzucenia rowerów w przepaść, bo wlec rower do góry - brak sił*,  to potem już tylko z góry i z góry, aż do Przylądka Agulhas.

… a chyba nieprędko ktoś dotrze tu moim śladem! Bardzo tu daleko, gdy się jedzie rowerem.*  I tak oto dotrzemy! Do celu! Osiągniemy Przylądek Igielny. Pozostaniemy jeszcze chwilę na krańcu Afryki.  Może i my, za Nowakiem wyszepczemy nieme słowa modlitwy. Modlitwy, której nauczyła nas wszystkich pustynia i samotność, na którą* skazaliśmy się, decydując się na tę podróż… modlitwy skierowanej do siebie samego.*

1 maja 1934 roku wczesnym rankiem złożyłem namiot i wyruszyłem w powrotną drogę…  30 września 2010 wczesnym rankiem złożymy swoje namioty i wyruszymy w powrotną drogę …

…O Boże prowadź! Tęskno już do kraju, do swoich...


*cytaty pochodzą z książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", wyd. Sorus
**cytaty pochodzą z tygodnika "Na szerokim świecie" (nr, 14,16, 17, 18, 20, 23, 24, rok wyd. 1934)

SPONSORZY GŁÓWNIAPEL OD UCZESTNIKÓW


Szanowni Państwo, aby możliwa była realizacja wyprawy potrzebne jest odpowiednie przygotowanie nas samych, ale także skompletowanie ekwipunku, wypełnienie obowiązku wizowego w związku z przekraczaniem granic czy też zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestnikom. Wiąże się to jednak z pokryciem  znacznych kosztów finansowych. Dlatego też zwracamy się do Państwa z propozycją wsparcia wyprawy w formie sponsoringu.

Poszukujemy sponsorów gotowych wesprzeć wyprawę w każdym zakresie  zarówno finansowym jak i sprzętowym. Nawet symboliczne wsparcie znacznie przybliży nas do realizacji celu.

W zamian za wsparcie (adekwatnie do udzielonego wsparcia) naszej inicjatywy oferujemy Państwu szereg korzyści:

 • logo oraz linki do stron Sponsora będą znajdowały się na stronie internetowej poświęconej wyprawie lub stronach internetowych naszych Patronów medialnych
 • Sponsor będzie miał możliwość kojarzenia swoich reklam i materiałów marketingowych z wyprawą
 • informacje o wsparciu Sponsora będą zamieszczone w relacjach z podróży w Internecie, przekazywane podczas spotkań o charakterze podróżniczym, konferencji prasowych itp.
 • w trakcie wyprawy możemy wykonać film, który Sponsor będzie mógł wykorzystać w swoich kampaniach reklamowych
 • wykonamy  pakiet zdjęć, którymi podzielimy się ze Sponsorem na podstawie umowy  royality-free (do wielokrotnego, bezpłatnego publikowania)


Jesteśmy otwarci na propozycje Sponsora, co do preferowanych przez niego warunków naszej współpracy.
Więcej:  http://afrykanowaka.pl/

Oferta POWER

 • Imprezy firmowe

  Imprezy firmowe

  Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

  Read More
 • Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

 • Wydarzenia specjalne

  Wydarzenia specjalne

  Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

  Read More
DMC Firewall is a Joomla Security extension!