---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Zobaczyć Morze

Zobaczyć MorzeKiedy pierwszy raz "Zobaczyłem morze" zrozumiałem, jak inne były moje (osoby zupełnie niewidomej) wyobrażenia o rejsie. Zrozumiałem, że żaden niewidomy, który nie popłynie nie zrozumie. Nie da się opowiedzieć, nie da się nawet przybliżyć dźwięków, nutki niepokoju, smaczków niepewności, woli zwycięstwa nad sobą... To piorunująca mieszanka doznań, które składają się na wspomnienia z rejsów. Prezentowany tu projekt ma na celu poszerzenie grona przyjaciół morza o ludzi niewidomych. (Roman Roczeń)



Projekt: Zobaczyć Morze to rejs etapowy jachtem "Zawisza Czarny" - w którym połowa załogi to osoby niewidome lub ślabowidzące.

zobaczyä‡ morze - 01
zobaczyä‡ morze - 02
zobaczyä‡ morze - 03
Load More


Cele projektu "Zobaczyć Morze" obejmują:

  • Umożliwienie osobom niewidomym bezpośredniego kontaktu z otwartym morzem i żeglarstwem poprzez uczestnictwo w rejsie pełnomorskim
  • Wpływanie na integrację międzygrupową osób pełnosprawnych z osobami niewidomymi oraz środowisk osób z dysfunkcjami wzroku z Polski i zagranicy.
  • Wpływanie na wzrost wiedzy osób pełnosprawnych o zakresie możliwości wykonywania czynności w życiu codziennym lub w specyficznych warunkach, przez osoby niewidome i słabowidzące
  • Upowszechnianie w środowisku osób zawodowo związanych z żeglugą pełnomorską wiedzy i umiejętności pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi na otwartym morzu
  • Udostępnianie osobom niewidomym polskiego i europejskiego dorobku kultury i sztuki morskiej materialnej i niematerialnej oraz wiedzy o tradycjach i historii żeglarstwa.


Projekt przewiduje zorganizowanie pełnomorskiego rejsu integracyjnego z udziałem osób niewidomych i słabowidzących. Bezpośrednim rezultatem podjętych działań w 2008 roku będzie umożliwienie grupie 48 osób (3 etapy po 16 osób) z dysfunkcjami wzroku kontaktu z otwartym morzem i żeglarstwem oraz kulturą morską (zwiedzanie muzeów żeglugi w Kilonii, Bergen i Den Helder oraz miejsc zabytkowych związanych z morzem). Rejs zostanie objęty zasadą mieszanego charakteru pełnionych przez uczestników wacht – tzn. w skład każdej wachty będzie wchodziła połowa osób niewidomych lub słabowidzących i połowa osób pełnosprawnych. Wpłynie to pozytywnie na integrację międzygrupową.

FINANSOWANIE PROJEKTU – SPONSORING


Koszt uczestnictwa w rejsie "Zobaczyć Morze" przez uczestnika rejsu ustalona jest bardzo nisko. Tak niska kwota spowodowana jest ograniczonymi możliwościami pozyskiwania środków przez niewidomych uczestników, ale i dodatkowymi zadaniami, stającymi przed widzącą częścią załogi. Ze względów praktycznych, ale i bezpieczeństwa, wymagamy od widzących większego zaangażowania i dyscypliny niż na rejsach komercyjnych.
Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sponsorów. W razie zainteresowania dofinansowaniem i sponsoringiem medialnym prosimy o kontakt.


KTO NAS WSPIERA, – KTO NAM POMAGA


Fundacja "Gniazdo Piratów" jako członek wspierający Polski Związek Żeglarski, otrzymuje wsparcie merytoryczne jak i logistyczne od Zarządu Związku. Fundacja InternetPR w działaniach z mediami, Targi Wiatr i Woda - udział w Targach, pomoc w Konferencji Prasowej, deklaracja zrobienia wystawy w przyszłym Roku ze zdjęć z rejsu, PowerSport - we wszelkich dzialaniach pozyskiwania Patronów Medialnyc i sponsorów, udziału w Targach, rejsie, wysyłki newsletterow.
Patroni Medialni: Radio dla Ciebie, Żegle, Jachting, MediaLine, Newsline, Golf&Life, EventForum, portal Horn, WolnaSobota.pl, khm24.pl, Zagle.com.pl, abcszkolenia.com, Biznes Turystyka i Srodowisko, Elama.pl, Lekarz,  AutomatykaOnLine, Żyj Piękniej, zyj ciekawiej, Essens,  


Projekt poparło środowsko żeglarskie, a także aktorkie i znane z innych względów: wiele znanych postaci i osobowości ze świata wiatru i wody poparło środowsko żeglarskie, a także aktorkie i znane z innych względów: wiele znanych postaci i osobowości ze świata wiatru i :

  • Jarosław Kaczorowski
  • Krzysztof Baranowski,
  • Natasza Caban,
  • Wiesław Kaczmarek,
  • Adam Jasser,
  • Wojciech Kot,
  • Aleksander Nebelski,
  • Roman Paszke
  • Joanna Pajkowska,
  • Zbigniew Stosio,
  • Jan Stankiewicz,
  • Janusz Zbierajewski,
  • Maciej Leśny,
  • Waldemar Mieczkowski
  • Jacek Kawalec
  • prezes Fundacji Mateusza Kusznierewicza – Sławomir Chodor
  • a także ....  Alicja Majewska, która popiera morze...tak pięknie o nim śpiewając.

HISTORIA PROJEKTU "Zobaczyć Morze"


Pierwsza edycja rejsu Zobaczyć Morze, odbyła się w 2006 r., na trasie Gdynia – Oslo i zakończyła pełnym sukcesem. Doświadczenia i wrażenia uczestników do dziś pozostają bezcenne. Z rejsu został przygotowany i emitowany na antenie TVN reportaż telewizyjny. W pierwszym rejsie wzięło udział 16 osób z dysfunkcją wzroku.

Kapituła konkursu "Rejs Roku 2006", organizowanego przez Telewizję Polską pod patronatem Ministra Gospodarki Morskiej przyznała projektowi "Zobaczyć Morze" nagrodę specjalną.

Druga edycja – tym razem dwuetapowa - Zobaczyć Morze, odbyła się w ubiegłym roku (2007) na trasie Gdynia Amsterdam ( gdzie nastąpiła wymiana załóg) – Gdynia.

"Zawisza Czarny" zawinął do portów Kopenhaga, Skagen, Amsterdam, Helgoland, Kilonia. W ubiegłorocznym projekcie wzięły udział 33 osoby z dysfunkcją wzroku. Podczas rejsu został nakręcony dokument filmowy, wyprodukowany przez Telewizję Polską S.A. i emitowany na antenie TVP Sport.  Wielokrotnie także film tez był emitowany podczas spotkań i imprez, które robiliśmy w czasie roku by promować projekt.

Jednocześnie w rejsie 2007 patronat medialny objął Program Trzeci Polskiego Radia. Reporter radiowy biorący udział w rejsie zdawał z niego relacje na żywo, w porannych audycjach "zapraszamy do Trójki". Powstały również dwa duże reportaże radiowe emitowane w Studio Reportażu Polskiego Radia i w popołudniowej audycji ,,Zapraszamy do Trójki".

Wiele także gazet i periodyków pisało o rejsie i o jego idei przed i po rejsie, a telewizja lokalne robiły reportaże w wypłynięcie i powrotu do portu.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, tak i teraz aspekt integracji i wymiany doświadczeń będzie odgrywał istotną rolę w kontekście oddziaływania na zbliżenie środowiska osób niewidomych i widzących. Mamy nadzieję, że realizacja Projektu, jak również jej nagłośnienie przez media i publikację bieżących sprawozdań na stronach www, przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej, dotyczącej funkcjonowania osób z dysfunkcjami wzroku      

Istotnym aspektem realizowanego Projektu jest też oddziaływania na wzrost liczby osób zawodowo związanych z żeglugą, które nabędą umiejętności pracy z osobami niewidomymi lub słabowidzącymi na otwartym morzu. Realizacja Projektu "Zobaczyć Morze 2008" przyczyni się do podwyższenia poziomu wiedzy w tym zakresie zawodowych żeglarzy. W perspektywie przyjęte założenie ma prowadzić do poszerzania dostępności żeglarstwa pełnomorskiego dla chętnych osób niewidomych lub słabowidzących, chcących wyruszyć w rejs z załogą w pełni sprawną. Może to umożliwić szeroka kadra oficerska powszechnie znająca specyfikę pracy na otwartym morzu z osobami niewidomymi.

Żaglowiec "Zawisza Czarny", przez osoby zawodowo związane z morzem (m.in. kapitanowie Andrzej Drapella, Waldemar Mieczkowski, Janusz Zbierajewski – "O legendzie Zawiszy Czarnego", M. Miler, Program I PR, 2006), określany jest jako "najbardziej niekomfortowy z obecnie pływających polskich żaglowców". Statek ten, w porozumieniu z Biurem Armatorskim - Centrum Wychowania Morskiego ZHP został celowo wybrany dla potrzeb przeprowadzenia rejsów pełnomorskich z udziałem osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych także z uwagi na wyjątkowy, integracyjny charakter otwartego kubryku (równoległe pełniącego funkcje sypialni, jadalni i miejsca wspólnego wypoczynku) stanowiącego adaptowaną ładownię na ryby.

W ramach projektu planuje się również organizowanie szkoleń w zakresie nabywania umiejętności "twardych", (sterowanie, obsługa lin, żagli, mechanizmów), a także rozwijaniu umiejętności "miękkich" (cech osobowościowych, m. in. odwagi do wyjścia w nieznane, zachowań, relacji interpersonalnych) wśród uczestników i innych osób niepełnosprawnych wzrokowo, dla których dzięki realizacji tego i podobnych przedsięwzięć akweny żeglowne staną się bardziej otwarte.

Oferta POWER

  • Imprezy firmowe

    Imprezy firmowe

    Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

    Read More
  • Wyjazdy motywacyjne

    Wyjazdy motywacyjne

    Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

  • Wydarzenia specjalne

    Wydarzenia specjalne

    Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

    Read More
DMC Firewall is a Joomla Security extension!