---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Już wkrótce - Biegun Zimna 2014 edycja druga /31 stycznia - 2 lutego 2014/ Puszcza Borecka

Biegun Zimna 2014Już wkrótce kolejny raz odbędzie się Ekstremalny biwak Zimowych Ludzi w prawdziwie dzikiej puszczy. Po raz drugi w Puszczy Boreckiej spotkają się traperzy, indianiści, harcerze, przyrodnicy, miłośnicy survivalu, maszerzy, narciarze, fotograficy i wszyscy ci, którym zimno nie przeszkadza we wszelkiej zimowej aktywności. Impreza nawiązuje do starej tradycji, znanej z różnych miejsc w świecie, gdzie wczesną wiosną do osiedli ściągali traperzy i ludzie gór by handlować, bawić się i rywalizować w różnych oryginalnych konkurencjach.
 


Jest to jedyne takie miejsce w kraju, gdzie można się spotkać, uczyć i bawić  w tak licznym i różnorodnym  gronie Zimowych Ludzi.
Dlaczego Biegun Zimna w Puszczy Boreckiej? – bo to jedna z najdzikszych puszcz w Polsce : znajdziecie tu liczne tropy wilków, żubrów, rysi, a najlepsi zobaczą je na żywo; to tu w roku 1929  (9 lutego) odnotowano oficjalną najniższą temperaturę na obecnych ziemiach polskich (-42,2°C).

Drugi Biegun Zimna to jeszcze bogatszy program, specjalistyczne biwaki: traperski, eskimoski, indiański, harcerski, miasteczko namiotowe, miejsce dla nocujących w autach, a także „Igloo –hotel” ( w namiotach i igloo).

Biegun Zimna 2014 edycja druga 31.01.-2.02.2014 Puszcza Borecka
Jezioro Głębokie
Koło Zawad Oleckich
GPS: 22°16’5.409”E 54°6’41.552”N

 

Ekstremalny biwak Zimowych Ludzi w prawdziwie dzikiej puszczy.

Terminy rezerwowe 7-9.02.2014. ( w razie złej pogody i braku śniegu impreza zostanie odwołana, potwierdzenie na 1 tydzień przed terminem)

 

Organizator


informacje szczegółowe: www.biegnacy-wilk.pl, www.facebook/biegunzimna

PROGRAM:

30.01.2014 Czwartek
Dzień uczestników (zamknięty dla gości z zewnątrz). Budowa wioski
Możliwość przyjazdu wcześniejszego dla uczestników ceniących sobie spokój. Program indywidualny uczestników. Trening-rajd psich zaprzęgów.

31.01.2014 Piątek
Dzień uczestników (zamknięty dla gości z zewnątrz) Budowa wioski
c.d. Program indywidualny. 19:00 ognisko z piosenką

1.02.2014 Sobota

Do 12:00 Zajęcia i wyprawy terenowe (wcześniejsze zapisy) (*-zajęcia płatne)
*warsztaty wilcze (2-dniowe oraz nocne tropienie i wabienie wilków)- prowadzący Adam Gełdon
warsztaty survivalowe (m.in. rozpalanie ognia w trudnych warunkach) – prowadzący: Marcin Surowiec - www.bushcraftowy.pl
*wyprawa fotograficzna (warsztaty i fotografowanie dzikiej Puszczy)- prowadzący: Bolesław Słomkowski i Maciej Kupczyński
*wyprawa przyrodnicza (zajęcia przyrodnicze w Puszczy) – prowadzący Daniel Doktór
*wyprawa narciarska (wyprawa turystyczna po Puszczy)
wyprawa maszerska (trening psich zaprzęgów dla maszerów z psami) – prowadzący: Dariusz Morsztyn

12:30 – 15:30 Zajęcia otwarte dla gości i zwiedzających. M.in. zabawy eskimoskie, zwiedzanie wioski eskimoskiej, przejażdżka psim zaprzęgiem, kręcioła, strzelanie z łuków, zjazdy na workach, zabawy dla dzieci, stoiska handlowe, leśna kuchnia.

(*) 12:30-14:30 Warsztaty: "Leśna Szkoła Survivalu - bezpieczeństwo imprez turystycznych ", zgłoszenia do organizatora, zajęcia płatne dla dorosłych, dla dzieci bezpłatne.

14:30 Turniej Leśnych Ludzi, 3-osobowe zespoły tych co w lesie mieszkają lub pracują.

15:30 prezentacje w namiocie:Biegun Zimna 2014
- projekt „Krajobrazy Bałtyckie” – Krzysztof Krasula
- Kampania Dzikie Mazury – Dariusz Morsztyn

18:00 “Głos pradawnej Puszczy”
Energetyczny koncert na cześć prastarych mieszkańców Puszczy. Grupa ogniowa FLASH ZONE z Dom Kultury w Gołdapi + goście

18:30 * Spotkania z Północą:

Przez Arktykę w różowych rękawiczkach (kobieca wyprawa na Szpicbergen) – Agnieszka Siejka Trzy kobiety, po 60 kg ekwipunku, 17 dni wędrówki, 150 km do pokonania. Każdego dnia powtarzające się czynności: rano pobudka, posiłek, zwijanie obozu, wymarsz, często bez względu na pogodę, z mozołem zdobywany każdy kilometr, wieczorem podobnie. Nasze życie skurczyło się do fizjologii: zjeść, maszerować, odpocząć. Pokonałyśmy zaplanowaną trasę, pokonałyśmy siebie, nasze wątpliwości i słabości, stanęłyśmy na szczycie. Ważna była droga a nie cel.
Opowieści Północnego Dalekiego Wschodu– Maria Dybowska Życie na Dalekiej Północy, codzienna walka o byt wymaga odporności, siły i zręczności, ale może i mądrości. Dlatego opowieści zamieszkałych tam ludów przechowują wiedzę o tym jak je zdobyć, a także jak ważna jest symbioza człowieka z naturą . Są to opowieści o Kruku i Jego Rodzinie, o walce z siłami przyrody Ale żeby człowiek sobie z Nimi poradził powinien posiadać określone cechy ….Dlatego też współcześni Itelemeni opowiedzieli mi opowieść o Tylwale, symbolu dzielności, siły, sprytu. Był żył raz Tylwal…….
Wyprawa na Biegun Zimna – Jacek Pałkiewicz Pochodzący z Mazur światowej sławy podróżnik. Organizator wielu wypraw, twórca jednej z pierwszych szkół przetrwania, szkolił jednostki elitarne i kosmonautów. Autor wielu książek i filmów. W 1989 roku zorganizował wyprawę na reniferach do Światowego Bieguna Zimna na Syberii.
Z kamerą na biegun - Wojtek Ostrowski Wojtek Ostrowski operator Video Studio Gdańsk, towarzyszył z kamerą pierwszym polskim zdobywcom biegunów, z Markiem Kaminskim przeszedł Grenlandię. Za jedno z największych osiągnięć uważa udział w wyprawach Jaśka Meli - Razem na biegun, o tym będzie opowiadał.


2.02.2014 Niedziela

Do 12:00 Zajęcia i wyprawy terenowe (wcześniejsze zapisy)

- *warsztaty wilcze (tropienie i wabienie wilków)- prowadzący Adam Gełdon - *wyprawa przyrodnicza (zajęcia przyrodnicze w Puszczy) – prowadzący Daniel Doktór -* wyprawa fotograficzna (warsztaty i fotografowanie dzikiej Puszczy)- prowadzący: Bolesław Słomkowski i Maciej Kupczyński - *wyprawa narciarska (wyprawa turystyczna po Puszczy)

- wyprawa maszerska (trening psich zaprzęgów dla maszerów z psami) – prowadzący: Dariusz Morsztyn

12:30 – 15:30 Zajęcia otwarte dla gości i zwiedzających. M.in. zabawy eskimoskie, zwiedzanie wioski eskimoskiej, przejażdżka psim zaprzęgiem, kręcioła, strzelanie z łuków, zjazdy na workach, zabawy dla dzieci, stoiska handlowe, leśna kuchnia.

(*)12:30-14:00Warsztaty: "Leśna Szkoła Survivalu - bezpieczeństwo imprez turystycznych ", zgłoszenia do organizatora, zajęcia płatne dla dorosłych, dla dzieci bezpłatne.


14:00 TURNIEJ TRAPERSKI (młodzież (12-17lat) – kategorie: dziewczęta, chłopcy, dorośli (od 18 lat) – kategorie: kobiety, mężczyźni.
Zgłoszenia do godziny 12:00 w sobotę.

16:00 Podsumowanie wypraw porannych (m.in. ogłoszenie najlepszego zdjęcia Bieguna Zimna), ogłoszenie wyników turnieju traperskiego, zakończenie imprezy.

3.02.2014 Poniedziałek
Demontaż biwakowiska.
Trening psich zaprzęgów.


 

Informacje dla uczestników:

Kontakt do organizatora Bieguna Zimna (Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk) – m.in. wszystkie zgłoszenia, zapytania, sponsoring, media: 0604 29 29 97, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l. Przed imprezą organizatorzy będą kontaktowali się tylko poprzez listę mailingową (zapraszamy do zgłaszania się) i n/w strony internetowe.


Potwierdzenie terminu imprezy – na 1 tydzień przed terminem na stronie: www.facebook/biegunzimna

Strony www. obsługujące imprezę: informacje szczegółowe: www.biegnacy-wilk.pl, www.facebook/biegunzimna .

Bardzo dziękujemy za pomoc w promowaniu imprezy – szczególnie w środowiskach, dla których jest adresowana (survival, harcerze, maszerzy, traperzy i ludzie gór, przyrodnicy, narciarze biegowi, fotograficy,..).


Odpłatność:

Ponieważ impreza nie jest dotowana i nie jest komercyjna – należy liczyć się z odpłatnościami. Pracujemy aby były one jak najniższe, pokrywające tylko koszty, opłaty przewodników. Odpłatność za biwakowanie na Biegunie Zimna wynosić będzie: osoby indywidualne-60 zł/osobę, grupowe ( i rodzinne powyżej 3 osób) 30 zł/osobę. Uczestnikom biwaku w ramach odpłatności zapewniamy: dostęp do drewna opałowego, pamiątkowy znaczek, rabat na wszystkie atrakcje i zajęcia płatne, wstęp bezpłatny na spotkania z podróżnikami, rabat na wyżywienie, program, ubikacja, ubezpieczenie podstawowe.

 

Opłaty należy wpłacać w tygodniu poprzedzającym imprezę po jej potwierdzeniu
na konto: 04 1020 4724 0000 3102 0029 1153


Z odpłatności zwolnieni są osoby pomagające w zorganizowaniu imprezy: współorganizatorzy, prelegenci i wolontariusze.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy wysyłać na adres organizatora do 25.01.2014. Osobom, które nie doślą w tym czasie zgłoszenia nie gwarantujemy przygotowania pamiątek.
Udział w warsztatach i wyprawach.

Zgłoszenia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l – decyduje kolejność zgłoszeń.

- warsztaty wilcze (tropienie i wabienie wilków)- prowadzący Adam Gełdon - cena za 2 dni – 60 zł/osobę. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.
- warsztaty survivalowe (m.in. rozpalanie ognia w trudnych warunkach i budowa schronienia) – prowadzący: www.bushcraftowy.pl. Zajęcia bezpłatne.

- „Leśna Szkoła Survivalu - bezpieczeństwo imprez turystycznych "- prowadzący: Poznański Klub Podróżnika. Cena dla osoby dorosłej 20 zł, dzieci bezpłatnie.
- wyprawa przyrodnicza (zajęcia przyrodnicze w Puszczy) – prowadzący Daniel Doktór. Cena za 1 dzień – 20zł/osobę. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

- wyprawa fotograficzna (warsztaty i fotografowanie dzikiej Puszczy)- prowadzący: Bolesław Słomkowski i Maciej Kupczyński. Cena za 1 dzień – 20zł/osobę. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

- wyprawa narciarska (wyprawa turystyczna po Puszczy).Cena za 1 dzień – 20zł/osobę.
- wyprawa maszerska (trening psich zaprzęgów tylko dla maszerów z psami) – prowadzący: Dariusz Morsztyn

Zakwaterowanie

Generalnie zasadą imprezy jest „każdy radzi sobie sam”. Planowane jest stworzenie specjalnego hoteliku –„ Igloo-hotel” z noclegami w namiotach i igloo. Liczba miejsc będzie ograniczona, a zyski ze sprzedaży posłużą drużynie harcerskiej do zakupu umundurowania i organizacji obozu letniego. Cena za osobo/dzień w hoteliku: 30 zł namiot, 70 zł/igloo. Planowane jest zorganizowanie miejsc biwakowych dla poszczególnych grup uczestników: harcerze, miasteczko namiotowe, hamakowe, wioska indiańska, obozowisko maszerów z psami, caravaning.


Noclegi agroturystyczne w okolicy.
www.zawady-oleckie.com 87 523 88 28 (odległość 1 km)
www.siedliskomaria.pl 504 042 626 (odległość 2 km)
www.milosnik.suwalszczyzna.com.pl 502 230 070 (odległość 10 km)

Miejsce imprezy:

GPS: 22°16’5.409”E 54°6’41.552”N Jezioro Głębokie koło Zawad Oleckich. Na miejscu dostęp do jeziora, sąsiedztwo Puszczy, 1 km do puszczańskiego grodziska Jaćwingów.

PROGRAM
Oprócz programu ogólnego jest możliwość realizacji programów indywidualnych, w ramach obozowisk, itd.. ZAPRASZAMY DO TAKIEJ AKTYWNOŚCI. Koordynacja działań i wniesienie ich do oficjalnego programu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Oczywiście jest możliwość realizowania programów odpłatnych.

Sprzedaż i promocja
Wszelkie formy sprzedaży i promocji powinny być ustalone z organizatorem.

INFORMOWANIE

Podczas trwania imprezy będzie funkcjonował „obwoływacz”, który własnym głosem i bębnem będzie przekazywał wszelkie ogłoszenia i informacje. Dobrym zwyczajem jest udzielanie mu za ogłoszenia prywatne gratyfikacji…

Dojazd i parking
Dojazd na miejsce imprezy tylko z drogi Szwałk-Ciche GPS miejsca zjazdu: 22°16’1.12”E 54°6’11.768”N. Przy tej drodze będzie wyznaczony parking.

Odpady i śmieci, inne

Na miejscu imprezy nie pozostawiamy jakichkolwiek śmieci i trwałych śladów. Wszystkie odpady należy zabrać ze sobą. Osoby palące nie pozostawiają w ziemi niedopałków (należy je gromadzić w specjalnym miejscu, a następnie wywieźć z lasu). Na imprezie nie używamy opakowań jednorazowych.


Nie nadużywamy alkoholu.
Nie używamy jakichkolwiek sprzętu radiowo-magnetnetofonowego. Staramy się unikać powodowania nadmiernego hałasu, a nocą dbamy o bezwzględną ciszę. Wszyscy jedziemy tam po to aby kontemplować przyrodę i jej dźwięki, a nie miejski hałas.
Staramy się nie utrudniać zadań dla organizatorów, a wszelka pomoc będzie bardzo mile widziana.

Wolontariat

Zapraszamy do wzięcia udziały w imprezie w charakterze wolontariusza. Zgłoszenia: biegnąTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyżywienie
Każdy organizuje je na własną rękę. Mile widziane są wszelkie tradycyjne metody – ogniska.
Dla chętnych będzie zorganizowana w sobotę i niedzielę odpłatna jadłodajnia, gdzie można zamówić posiłki. Jest to bardzo dobra, specjalizująca się w naturalnym jedzeniu firma („Qraś” z Orzysza), a potrawy będą wykonywane z lokalnych produktów! Kontakt w sprawie rezerwowania posiłków: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 504 139 529.

Dostęp do wody

Puszcza zapewni wodę w jeziorze. Można z niego korzystać pod warunkiem nie stosowania żadnych detergentów. Wszelkie mycie w bezpiecznej odległości od brzegu. Woda pitna będzie dostępna w niedalekim gospodarstwie.

Toalety
Toi-toi,… choć brzydkie to i do lasu nie pasujące…

Sprzęt indywidualny, który się zawsze przyda

Siekiery, dobre noże, piły do drewna, szufle do śniegu, saperki i szpadle, łańcuchy do kół, sanki i wszystko na czym można zjeżdżać z góry, narty, pulki, super ciepłe śpiwory i karimaty, bardzo ciepłe i wygodne stroje – szczególnie buty, zapałki, zapalniczki, świeczki, latarki nagłowne, środki opatrunkowe.


Opieka zdrowotna

Generalnie każdy powinien być samowystarczalny. Na Biegunie Zimna przez cały czas będzie specjalistyczna ekipa medyczna (Poznański Klub Podróżnika). Ale mimo to – należy szaleć bezpiecznie…

Osoby porządkowe
Na biwaku będzie funkcjonowała wolontariacka służba porządkowa, dyskretnie nadzorująca przestrzeganie zasad.

Zwierzęta na polanie

Obowiązuje zasada – wszystkie psy powinny być non stop na uwięzi. Nie zabierać ze sobą… kotów i innych „wiewiórek” (choć to fantastyczne zwierzęta… ale wśród tak dużej ilości psów mogą czuć się lekko dyskomfortowo…). Każdy odpowiada za szkody spowodowane przez własne zwierzęta. Wszystkie psy powinny być odrobaczone przed imprezą. Nie zabieramy ze sobą zwierząt chorych.


 

Zapraszam do zgłaszania się na Biegun Zimna 2014


Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk

 

Oferta POWER

  • Imprezy firmowe

    Imprezy firmowe

    Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

    Read More
  • Wyjazdy motywacyjne

    Wyjazdy motywacyjne

    Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

  • Wydarzenia specjalne

    Wydarzenia specjalne

    Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

    Read More
Our website is protected by DMC Firewall!