---------------------------------
Agencja Power /dawniej Powersport/ specjalizuje się w organizacji imprez firmowych i integracyjnych dla firm, wyjazdów motywacyjnych i okolicznościowych, a także wydarzeń specjalnych
Nasza Marki to: AgencjaPOWER, DMCWarsawPoland, ONLINE, PLATFORMA. Serdecznie zapraszamy do organizacji wydarzeń i wyjazdó firmowych z PowerTEAM

    ---------------------------------

Wyszukiwanie

Jak unikać stresu będąc organizatorem eventów i wyjazdów dla firm.

mice poland 300Dla Mice Poland mówiła Olga Krzemińska - Zasadzka /Managing Director Agencji POWER/

 

Event manager/planner jest uważany za jeden z najbardziej stresujących zawodów. Czy Pani zdaniem słusznie?
Zdecydowanie tak. Jako ciekawostkę podam, że w jednym z raportów zawód Event Manager wymieniony jest jako piąty wśród najbardziej stresujących zawodów na świecie.

Przed nim w rankingu znajdują się, np.: żołnierz w czasie wojny, generał, strażak, pilot. To daje do myślenia, ale tę tezę potwierdza nie tylko wiele raportów czy opinii z rynku. Potwierdza to przede wszystkim rzeczywistość.


Jeśli tak, to jakie są tego przyczyny? Czy problem leży w wymagających klientach, czy może w konkurujących ze sobą agencjach, które godzą się naola nierealnie krótkie terminy?

Zdecydowanie najważniejszą przyczyną stresu w zawodzie Event Managera jest presja czasu. Oferty muszą być przygotowywane szybko i precyzyjnie, pracujemy jednocześnie na kilku różnych projektach, każdą minutę wydarzenia dopracowuje się perfekcyjnie, by wszystko się ze sobą zgrało i zadziałało w odpowiednim momencie. Dodatkowo Event Manager odpowiada za budżet i kontakt z klientem, co często jest bardzo stresujące. Kolejnymi ważnymi przyczynami stresu są spóźnienia i niekompetencja podwykonawców, uczestników, wypadki. Trzeba przewidzieć i zabezpieczyć się na wszelkie możliwe wpadki w czasie wydarzenia, a czasem trzeba być w kilku miejscach jednocześnie. Oczywiście, w sytuacji, w której mamy dużo czasu, dobrą relację z klientem, a w czasie eventu dobry plan, zgrany zespół, zaufanych podwykonawców i doświadczenie, to poziom stresu zdecydowanie maleje. Aczkolwiek pewien jego element pozostaje zawsze. W tej pracy człowiek przyzwyczaja się lub wypala … i już do tej branży nie wraca. Co ciekawe, do tej pory tego zawodu – każdy z nas uczył się sam, na własnych sukcesach, błędach, samodzielnie go udoskonalając, to powodowało wiele trudnych sytuacji, z którymi musieliśmy nauczyć się sobie radzić. Zazdroszczę młodym osobom, że teraz mają okazję wziąć udział w Studium Event Managment, szkolić się, nabywać doświadczenia i wprawy z najlepszymi. Kiedyś nikt z nas takiej możliwości nie miał.


Co jest charakterystyczne dla pracy eventowca w Polsce?

Tutaj mogłabym wymienić kilka elementów, np. wiek. W Polsce Event Manager to zazwyczaj młoda osoba, która ma już pewne doświadczenie, ale często traktuje ten zawód jako przejściowy. W krajach zachodnich Event Manager ma niejednokrotnie ok. 50 lat i wielkie doświadczenie zdobyte latami. Drugą charakterystyczną cechą jest sezonowość pracy. Z jednej strony są miesiące, w których mamy aż za wiele zleceń, a są też takie, w których nie dzieje się prawie nic. Są miesiące, w którym realizujemy tylko wyjazdy i imprezy plenerowe, a są takie, w których odbywają się gale, imprezy wieczorne, konferencje. No i współpraca z klientami, wszyscy dopiero uczymy się jak ważny w strategii firmy jest event i jakie miejsce powinien w tej strategii zająć.


Ile godzin dziennie i w jakich porach pracuje event manager?
Doświadczony Event Manager umie gospodarować swoim czasem i stara się wypośrodkować czas jaki poświęca na pracę i życie prywatne. Mniej doświadczony jest osobą wiecznie zapracowaną, żyjącą w wiecznym niedoczasie, mającą problemy osobiste spowodowane, np. częstymi wyjazdami. W czasie przygotowywania eventu najczęściej pracuje się standardowo 8 godzin dziennie. W czasie realizacji, tak jak to zaplanujemy, rozłożymy pracę na siebie i innych. I znowu – doświadczony Event Manager umie oddawać swoją pracę zaufanym osobom i zmieniać się np. na montażach, niedoświadczony może pracować i 3 dni bez snu i jedzenia, bo jest opętany realizacją jego życia. Wiele zależy od naszego podejścia. Oczywiście są też momenty, kiedy bez względu na poziom doświadczenia, pracy jest po prostu dużo, pojawiają się nieprzewidziane okoliczności i pracować po prostu trzeba.


Co można zrobić, żeby uczynić pracę eventowca mniej stresującą?

Można częściej korzystać ze zdobyczy techniki. Wiele rzeczy da się w obecnie zorganizować przez internet, za pomocą aplikacji, systemów głosowań, rejestracji na wydarzenia, to ułatwia i przyspiesza naszą pracę. Event Manager zdecydowanie powinien poszukać sobie dobrych współpracowników, zaufanych podwykonawców. Check-lista to kolejne wsparcie i podstawa pracy Event Managera – spisanie od A do Z co jest potrzebne do zorganizowania eventu, harmonogram, trzymanie się kolejności by niczego nie pominąć, to powoduje, że kontrolujemy wydarzenie. Nie można też brać na siebie za dużo. Musimy nauczyć się dbać nie tylko o innych, ale także o siebie – unikać zbyt dużej ilości kaw, napoi energetycznych, alkoholu, papierosów, odżywiać się zdrowo. Można także unikać ludzi z którymi źle się pracuje, spóźniają się, zawodzą. Awarii nie unikniemy, ale zawsze możemy mieć plan B. Zawsze też można liczyć na dobre odstresowanie trenując jakiś sport czy po prostu spacerując.


Czy eventowcy wypalają się zawodowo szybciej niż przedstawiciele innych zawodów?
Wydaje mi się, że tak. U nas tego zawodu nie traktuje się jeszcze na serio, brak jest badań, które potwierdzają jak bardzo jest stresujący. Większość zawodów, które wg znanych nam raportów, niosą ze sobą podobny ładunek stresu, to zawody posiadające przywileje, wiążące się z wcześniejszą emeryturą itd. Zdarza się, że zabiegany Event Manager siada i nic więcej zrobić nie może. Nie jest w stanie wymyślić niczego nowego, ciekawego, przestaje cieszyć go jego praca. Poziom stresu, pracy pod presją, ilości projektów i pomysłów, które trzeba generować, sprawia, że przychodzi taki moment, że musimy się zatrzymać, zająć się sobą, swoim zdrowiem, życiem prywatnym. Czasami zmieniając zawód na spokojniejszy..

 

Event organiz

 

Oferta POWER

 • Imprezy firmowe

  Imprezy firmowe

  Imprezy integracyjne, promocje nowych produktów, wyjazdy motywacyjne, imprezy okolicznościowe to nieodzowne elementy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Wychodząc naprzeciw konkurencji przygotowaliśmy wiele oryginalnych scenariuszy wykorzystując nowatorskie pomysły oraz najnowsze osiągnięcia techniki.

  Read More
 • Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy motywacyjne

  Wyjazdy zagraniczne to najlepsza forma motywacji i uznania zasług pracowników. To także świetny sposób wyrażenia wdzięczności Kluczowym Klientom Firmy za dotychczasową współpracę. Oczywiście pod warunkiem, że będą to wyjazdy dokładnie zaplanowane, bogate w atrakcje i zrealizowane w unikalnych miejscach.

 • Wydarzenia specjalne

  Wydarzenia specjalne

  Od wielu lat organizujemy i wspieramy różnorodne projekty i inicjatywy, łącząc je z podstawowymi wartościami firmy - ciągłego odkrywania nowych, lepszych sposobów działania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, poszerzania granic możliwości. Zapraszamy do śledzenia Wydarzeń Specjalnych na naszej stronie.

  Read More
DMC Firewall is a Joomla Security extension!